Simion îl invită pe Veștea la sediul AUR: „Am auzit că este nevoie de AUR, îl așteptăm până la ora 20.00”
14:40
Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că partidul său nu susține Guvernul Veștea. Totuși, el l-a invitat pe Adrian Veștea la sediul AUR luni, până la ora 20.00. Este nevoie de reconciliere națională și, din câte am auzit de la posturile de televiziune, este nevoie de AUR, a explicat Simion.