suburbie vaslui

O suburbie a municipiului Vaslui a rămas complet fără apă potabilă din cauza secetei

Cei 200 de locuitori ai localităţii Bahnari, suburbie a municipiului Vaslui, au rămas complet fără apă potabilă după ce zecile de fântâni din localitate au secat, pompierii şi regia locală asigurând transporturi zilnice de apă pentru populaţie şi animale.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da