tineretul comunist

Boc: Susţin legea lustraţiei, nu am avut funcţii în structuri de conducere ale tineretului comunist

Premierul Emil Boc a declarat că susţine legea lustraţiei în condiţiile în care nu a deţinut nicio funcţie în structurile de conducere ale tineretului comunist şi că nici nu a beneficiat de privilegii ca student în regimul comunist, astfel încât aplicarea acestei legi nu îi poate crea "o problemă".
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da