FC Vaslui - CS Otopeni, scor 2-0

Echipa FC Vaslui a învins, duminică, pe teren propriu, scor 2-0 (1-0), formaţia CS Otopeni, într-o partidă contând pentru etapa a XXXI-a a Ligii I.

47 afișări
Imaginea articolului FC Vaslui - CS Otopeni, scor 2-0

Antrenorul echipei Fc Vaslui, Viorel Moldovan

Golurile au fost marcate de Genchev '6 şi Zmeu '58.

În minutul 6, Hugo Luz a centrat de pe partea stângă, mingea a ajuns la Genchev, în colţul careului de şase metri, acesta a şutat, Munteanu a respins, balonul a revenit la Genchev, care a deschis scorul.

Nouă minute mai târziu, Temwanjera l-a deposedat pe fundaşul Panait, a pornit spre poarta adversă şi a fost faultat în careu de acelaşi Panait. Genchev a executat slab lovitura de la 11 metri, iar Munteanu a apărat.

Zmeu a majorat diferenţa pe tabela de marcaj în minutul 58, când a şutat de la 25 de metri, pe mijlocul porţii, profitând de gafa portarului Munteanu, care a scăpat mingea printre picioare.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 15. Buhuş, 16. Zubar, 26. Farkas, 27. Hugo Luz (17. Bălace '89) - 20. Ljubinkovici (2. Papp '86), 4. Genchev, 23. Pavlovici, 10. Milisavijevici - 8. Zmeu, 19. Temwanjera (30. Kirovski '74). Antrenor: Viorel Moldovan

CS Otopeni: 12. Cr. Munteanu - 24. Dumitrescu, 34. Rada, 6. Panait (3. Ardeleanu '22), 20. Vitinha - 8. Pîrvu, 14. V. Negru, 28. Nasser Menassel (11. Constantin '66), 18. Lazici - 19. Ganea, 16. Caramarin (27. Drăghici '76). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Zmeu '45 / Panait '15, Negru '51, Dumitrescu '63

Arbitri: Istvan Kovacs (centru) - Monica Rigo, Dragoş Iliescu (asistenţi) - Bogdan Hanceariuc (rezervă).

Observatori: Constantin Ştefan, Mircea Călin.

La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.