România a încheiat la egalitate, 1-1, meciul cu Muntenegru contând pentru preliminariile Campionatului Mondial de fotbal, ce va avea loc în 2018 în Rusia.

7161 afișări
Imaginea articolului România remizează, 1-1, cu Muntenegru în primul meci al preliminariilor pentru Campionatul Mondial. Stanciu a ratat un penalty în minutul 95

România încheie la egalitate, 1-1, cu Muntenegru în primul meci al preliminariilor pentru Campionatul Mondial. Stanciu a ratat un penalty în minutul 95

Au marcat: Popa 85' / Jovetic 87'. Nicolae Stanciu a ratat o lovitură de pedeapsă în prelungirile partidei.

1-0: Adrian Popa deschide scorul, după o centrare din partea stângă a lui Stanciu.

1-1: Stevan Jovetic egalează, cu capul, în urma unei lovituri libere executate din partea stângă.

România: Pantilimon - Benzar, Moţi, Dr. Grigore, S. Filip - Săpunaru, Hoban, Bicfalvi (Popa 68') - Stanciu - B. Stancu (Keşeru 90'), Fl. Andone (Torje 70'). Selecţioner: Christoph Daum.

Muntenegru: Bozovic - Tomasevic, Savic, Simic, Vukcevic - Marusic, Vesovic (Kojasevic 80'), Scekic, Bakic (Mugosa 76') - Jovetic - Beciraj (Nikolic 90+2'). Selecţioner: Ljubisa Tumbakovic.

Cartonaşe galbene: Moţi 41', Andone 48' / Simic 31', Jovetic 88'.

Cartonaşe roşii: -.

Arbitri: Anthony Taylor, Stuart Burt, Stephen Child; rezervă: Andre Marriner (toţi din Anglia).

Observatori: Hans Reijgwart (Olanda), Dennis Cruise (Islanda).

Stadion: "Cluj Arena", Cluj-Napoca.