Prima pagină » Social » ACCIDENT pe Şoseaua de Centură a Capitalei: Două persoane au murit

ACCIDENT pe Şoseaua de Centură a Capitalei: Două persoane au murit

Două persoane au murit, duminică, într-un accident rutier produs pe Şoseaua de Centură a Capitalei, după ce autoturismul în care se aflau a intrat pe contrasens şi s-a lovit de un tir, au declarat, pentru MEDIAFAX, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Ilfov.
ACCIDENT pe Şoseaua de Centură a Capitalei: Două persoane au murit
Valentin Anghel
20 oct. 2013, 13:44, Social

Accidentul s-a produs în Popeşti-Leordeni, în jurul orei 12.30, când un autoturism Logan care mergea spre Pantelimon a intrat pe contrasens şi a fost izbit de un tir care circula regulamentar.

În urma impactului, cele două persoane din autoturism au decedat, iar acesta a luat foc.

Şoferul tirului, care este bulgar, nu a fost rănit, au mai spus sursele citate.

Cauza accidentului ar fi fost neatenţia şoferului din Logan, conform primelor informaţii de la faţa locului.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da