Prima pagină » Social » Al doilea deces după explozia de la Crevedia

Al doilea deces după explozia de la Crevedia

Autorităţile au confirmat că încă o victimă a exploziei de la Crevedia a murit. Prima persoană a murit în urma unui infarct, iar a doua din cauza arsurilor, a explicat Raed Arafat, şeful DSU.
Al doilea deces după explozia de la Crevedia
Petru Mazilu
27 aug. 2023, 12:44, Social

Decesul a fost anunţat de Raed Arafat. Acesta a spus că informaţia a fost confirmată de reprezentanţii Spitalului Floreasca. Decesul a fost confirmat duminică, în jurul prânzului.

Persoana decedată este soţia bărbatului care a murit sâmbătă, în urma unui infarct. Ea a suferit arsuri pe aproape întreaga suprafaţă a corpului.

Ministerul de Interne a anunţat că în urma exploziei de sâmbătă de la staţia GPL din Crevedia au fost 58 de victime. Cei mai mulţi răniţi (43) sunt angajaţi ai ministerului.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da