Prima pagină » Sport » Peru, Columbia şi Ecuador ar putea candida împreună pentru organizarea CM-2026

Peru, Columbia şi Ecuador ar putea candida împreună pentru organizarea CM-2026

Preşedintele Institutului de Sport din Peru (IPD), Arturo Woodman, a anunţat marţi că la sfârşitul luni august se va întâlni cu omologii săi din Columbia şi Ecuador, pentru a pune la punct un proiect comun de organizare a Cupei Mondiale din 2026.
Peru, Columbia şi Ecuador ar putea candida împreună pentru organizarea CM-2026
Adelina Dragomir
14 iul. 2010, 12:56, Sport

„Avem capacitatea de a organiza Cupa Mondială din 2026, dar ne trebuie şi suportul guvernelor şi federaţiilor din ţările noastre”, a declarat Woodman.

Arturo Woodman ar urma să se întâlnească cu Sandra Vela, ministrul ecuadorian al Sportului, şi cu Everth Bustamante, preşedintele Institutului de Sport din Columbia, în timpul Jocurilor Binaţionale Peru-Ecuador, care sunt programate în luna august la frontiera dintre cele două ţări.