Prima pagină » Social » „România, gândeşte-te!” Elevii meditaţi de Gândul.info au luat bacalaureatul în sesiunea de toamnă

„România, gândeşte-te!” Elevii meditaţi de Gândul.info au luat bacalaureatul în sesiunea de toamnă

Campania "România, gândeşte-te!", un succes total. Sesiunea de toamna a bac 2011a fost promovată de către toţi elevii meditaţi de gândul.info.

Toţi cei cinci elevi pregătiţi de gândul.info, în cadrul campaniei „România, gândeşte-te!”, au reuşit să promoveze examenul de bacalaureat.

La limba şi literatura română au susţinut examenul trei liceeni, toţi de la Colegiul Tehnic Energetic din Capitală: Dumitru Petrişor a obţinut nota 8,00, Ionela Iordan a luat 7,65, iar Andrei Burcea – 6,50.

VEZI AICI REZULTATELE PE JUDEŢE

La matematică, au dat examen doi elevi: Dragoş Constantin, de la Colegiul Naţional I.L. Caragiale din Bucureşti, a luat 5,85, iar Florin Cojocaru, de la Liceul Ion Barbu din Piteşti, a obţinut nota 5,80.

Elevii s-au pregătit cu Irina Georgescu, profesoară de limba şi literatura română la Colegiul Naţional Sfântul Sava şi Ovidiu Horobeţ, profesor de matematică la Colegiul Matei Basarab.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da