Prima pagină » Sport » Dănciulescu: Victoria din Ghencea este şi pentru Florea Dumitrache

Dănciulescu: Victoria din Ghencea este şi pentru Florea Dumitrache

Atacantul dinamovist Ionel Dănciulescu a declarat, marţi, că victoria obţinută de echipa sa în partida cu Steaua, scor 0-1, a fost dedicată memoriei fostului fotbalist Florea Dumitrache, decedat în urmă cu patru ani, informează site-ul oficial al grupării "alb-roşii".
26 apr. 2011, 17:10, Sport

„Victoria din Ghencea este şi pentru Florea Dumitrache. Sunt convins că, acolo sus, Mopsul s-a bucurat împreună cu Cătălin Hâldan pentru succesul nostru în derbi”, a declarat căpitanul Ionel Dănciulescu pentru site-ul oficial al clubului.

Joi, inaintea meciului cu Gloria Bistrita, de pe teren propriu, jucătorii dinamovişti vor păstra un moment de reculegere în amintirea lui Florea Dumitrache.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da