Federaţia „Solidaritatea Sanitară”: 50% dintre salariaţii sunt nemulţumiţi de venituri după aplicarea legii salarizării
10:17, 28 Iul. 2018
Federaţia „Solidaritatea Sanitară” a făcut publice rezultatele unei a doua evaluări a impactului aplicării legii salarizării, iar acestea arată că 50% dintre salariaţii din sănătate s-au declarat nemulţumiţi şi foarte nemulţumiţi de venitul net total rezultate după aplicarea legii.