Baconschi: Şi diplomaţii români fac note ca cele ale SUA. Stilul e mai sobru, nu produce delicii
11:51, 03 Apr. 2011
Ministrul de Externe, Teodor Baconschi, a declarat, la emisiunea "După 20 de ani" difuzată duminică de ProTV, că asemenea diplomaţilor americani, ambasadorii români au reţele de contact şi trimit informări în ţară, stilul fiind mai reţinut şi mai sobru şi neproducând "delicii stilistice".