Ponta: Felul în care se comportă Băsescu este o incitare la demonstraţii publice
20:03, 18 Feb. 2011
Preşedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, la Târgu Mureş, că felul în care se comportă Traian Băsescu şi Guvernul Boc reprezintă "o incitare la demonstraţii publice", pentru că se iau decizii fără a exista niciun fel de dialog.