Demisia lui Blaga a fost înregistrată după anunţul public al acestuia
11:46, 27 Sept. 2010
Guvernul anunţă că demisia lui Vasile Blaga din funcţia de ministru al Administraţiei şi Internelor a fost înregistrată la cabinetul premierului Emil Boc după ce acesta şi-a prezentat public decizia de a se retrage de la conducerea ministerului.