Programul teatrelor bucureştene în perioada 2 - 8 noiembrie

Programul principalelor instituţii de spectacole din Bucureşti în perioada 2 - 8 noiembrie:

23 afișări
Imaginea articolului Programul teatrelor bucureştene în perioada 2 - 8 noiembrie

Programul teatrelor bucureştene în perioada 2 - 8 noiembrie (Imagine: Mediafax Foto)

Teatrul Naţional Bucureşti

Sala Mare:

luni, 2 noiembrie, ora 21.00 - "Krum", de Hanoch Levin, regia Theodor Cristian Popescu;

miercuri, 4 noiembrie, ora 18.00 - "Cum traversează Barbie criza mondială", de Mihaela Michailov, regia Alexandra Badea;

miercuri, 4 noiembrie, ora 21.00 - "Cum traversează Barbie criza mondială", de Mihaela Michailov, regia Alexandra Badea;

duminică, 8 noiembrie, ora 17.00 - "Povestea de iarnă", după William Shakespeare, regia Alexander Hausvater;

duminică, 8 noiembrie, ora 22.00 - "Povestea de iarnă", după William Shakespeare, regia Alexander Hausvater;

Sala Amfiteatru:

miercuri, 4 noiembrie, ora 19.00 - "Visul unei nopţi de vară" de William Shakespeare, regia Felix Alexa;

joi, 5 noiembrie, ora 19.00 - "Sinucigaşul" de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa;

vineri, 6 noiembrie, ora 19.00 - "Tartuffe" de Molière, regia Andrei Belgrader;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Inimă de câine", dupa Mihail Bulgakov, regia Yuriy Kordonskiy;

duminică, 8 noiembrie, ora 11.00 - "Încă-i bine!" de Rodica Popescu Bitănescu;

duminică, 8 noiembrie, ora 19.00 - "Egoistul" de Jean Anouilh, regia Radu Beligan;

Sala Atelier:

joi, 5 noiembrie, ora 19.00 - "Psihoză 4.48" de Sarah Kane, regia Mihai Măniuţiu;

joi, 5 noiembrie, ora 21.00 - "Psihoză 4.48" de Sarah Kane, regia Mihai Măniuţiu;

vineri, 6 noiembrie, ora 19.00 - "România! Te pup", de Bogdan Georgescu, regia David Schwartz;

vineri, 6 noiembrie, ora 21.00 - "România! Te pup", de Bogdan Georgescu, regia David Schwartz;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Cinci femei de tranziţie" de Rodica Popescu Bitănescu;

duminică, 8 noiembrie, ora 18.00 - "Pool (no water)", de Mark Ravenhill, regia Alexandru Mihăescu;

duminică, 8 noiembrie, ora 20.30 - "Pool (no water)", de Mark Ravenhill, regia Alexandru Mihăescu.

Teatrul Bulandra

Sala Izvor:

luni, 2 noiembrie, ora 18.00 - "Cântăreaţa Cheală", regia Tompa Gabor;

marţi, 3 noiembrie, ora 21.00 - "Trei surori", regia Tompa Gabor;

miercuri, 4 noiembrie, ora 21.00 - "Trei surori", regia Tompa Gabor;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Cântăreaţa cheală", regia Alexandru Dabija;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 21.30 - "Cântăreaţa cheală", regia Alexandru Dabija;

duminică, 8 noiembrie, ora 18.00 - "Lear" de William Shakespeare, regia Andrei Şerban;

Teatrul de Comedie

Sala Mare:

joi, 5 noiembrie, ora 19.00 - "Leonce şi Lena", de Georg Bűchner, regie Horaţiu Mălăele;

vineri, 6 noiembrie, ora 18.00 - "Casa Zoikăi", de Mihail Bulgakov, regie Alexandru Tocilescu;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Sunt un orb", de Horaţiu Mălăele;

duminică, 8 noiembrie, ora 19.00 - "Avarul îndrǎgostit", de Cristian Juncu după Molière, regia Vlad Massaci;

Sala Studio:

vineri, 6 noiembrie, ora 19.30 - "Fata de mătase artificială", de Irmgard Keun, regia Vlad Massaci;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 19.30 - "Fitness", de Jacques de Decker, regia şi muzica Mihai Bisericanu;

duminică, 8 noiembrie, ora 19.30 - "Domnişoara Iulia", de August Strindberg, regia Liviu Lucaci;

Teatrul Foarte Mic

miercuri, 4 noiembrie, ora 19.00 - "Interzis sub 18 ani" de Michaela Michailov, regia Ioana Păun;

joi, 5 noiembrie, ora 19.00 - "Interpretul" de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe;

vineri, 6 noiembrie, ora 19.00 - "Blocaj în trafic" de Bogdan Costin, regia Diana Iliescu;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 20.30 - "Sado Maso Blues Bar" de Maria Manolescu, regia Gianina Cărbunariu;

duminică, 8 noiembrie, ora 19.00 - "Promised land", conceptul şi coregrafie Arcadie Rusu, spectacol UNATC;

Teatrul Mic

joi, 5 noiembrie, ora 21.00 - "Poimâine alaltăieri" de Gianina Cărbunariu, regia Gianina Cărbunariu;

vineri, 6 noiembrie, ora 18.00 - "Poimâine alaltăieri" de Gianina Cărbunariu, regia Gianina Cărbunariu;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 19.00 - "Hotelul dintre lumi" de Eric Emmanuel Schmitt, regia Alice Barb;

duminică, 8 noiembrie, ora 19.00 - "Cum gândeşte Amy" de David Hare, regia Cătălina Buzoianu;

Teatrul Odeon

luni, 2 noiembrie, ora 21.00 - "Furtuna", după William Shakespeare, regia Cristi Juncu;

marţi, 3 noiembrie, ora 21.00 - "Furtuna" după William Shakespeare, regia Cristian Juncu;

miercuri, 4 noiembrie, ora 18.00 - "Epopeea lui Ghilgamesh", scenariul şi regia Dragoş Galgoţiu;

joi, 5 noiembrie, ora 19.00 - "Psihoză 4.48" de Sarah Kane, regia Mihai Măniuţiu;

joi, 5 noiembrie, ora 21.00 - "Psihoză 4.48" de Sarah Kane, regia Mihai Măniuţiu;

vineri, 6 noiembrie, ora 21.00 - "Moartea lui Danton", de Georg Büchner, regia Mihai Măniuţiu;

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 18.00 - "Moartea lui Danton", de Georg Büchner, regia Mihai Măniuţiu;

duminică, 8 noiembrie, ora 18.00 - "Omul pernă", de Martin McDonagh, regia Radu Afrim;

duminică, 8 noiembrie, ora 21.00 - "Omul pernă", de Martin McDonagh, regia Radu Afrim;

Green Hours

joi, 5 noiembrie, ora 22.00 - "Concreţii", după Vladimir Sorokin, regia Alexandru Mihăescu;

Opera Naţională Bucureşti

luni, 2 noiembrie, ora 18.30 - "Lucia patinează", de Laura Sintija Černiauskaitė, regia Radu Afrim;

luni, 2 noiembrie, ora 21.00 - "Lucia patinează", de Laura Sintija Černiauskaitė, regia Radu Afrim;

marţi, 3 noiembrie, ora 18.00 - "Lapte negru", de Vasili Sigariev, regia Claudiu Goga;

vineri, 6 noiembrie, ora 18.30 - "Evgheni Oneghin", de Piotr Ilici Ceaikovski, regia Ion Caramitru;

duminică, 8 noiembrie, ora 18.30 - "Simfonia fantastică", un spectacol de Gigi Căciuleanu pe muzică de Hector Berlioz şi texte de Molière, Shakespeare, Baudelaire, Verlaine, Rostand;

La Scena

vineri, 6 noiembrie, ora 22.00 - "Hipioţi şi Bolşevici" de Amiel Gladstone, regia Felix Crainicu (Teatrul Arca din Bucureşti);

sâmbătă, 7 noiembrie, ora 22.00 - "Hipioţi şi Bolşevici", de Amiel Gladstone, regia Felix Crainicu (Teatrul Arca din Bucureşti).

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici