Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 1 iunie - 7 iunie

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 1 iunie - 7 iunie:

284 afișări
Imaginea articolului Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 1 iunie - 7 iunie

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 1 iunie - 7 iunie (Imagine: Razvan Chirita/Mediafax Foto)

Teatrul Naţional Bucureşti

Sala Mare: luni, 1 iunie, ora 19.00 - "Caramitru-Mălăele, câte-n lună şi în stele"; joi, 4 iunie, ora 19.00 - "Vizita bătrânei doamne", de Friedrich Durrenmatt, regia Alexander Morfov;

Sala Pictura: marţi, 2 iunie, ora 20.00 - "Butoiul cu pulbere", de Dejan Dukovski, regia Felix Alexa; vineri, 5 iunie, ora 20.00 - "Allegro, ma non troppo", de Ion Minulescu, regia Răzvan Popa; sâmbătă, 6 iunie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu;

Sala Atelier: marţi, 2 iunie, ora 20.00 - "Anonimul veneţian", după "Anonimo veneziano", de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; miercuri, 3 iunie, ora 20.00 - "Terorism", de Fraţii Presniakov, regia Felix Alexa; joi, 4 mai, ora 20.00 - "Fata din curcubeu", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; vineri, 5 iunie, ora 20.00 - "Terorism", de Fraţii Presniakov, regia Felix Alexa; sâmbătă, 6 iunie, ora 20.00 - "20 de ani în Siberia", după Aniţa Nandriş-Cudla, regia Sorin Misirianţu;

Sala Pictura: miercuri, 3 iunie, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; duminică, 7 iunie, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu;

Sala Studio: miercuri, 3 iunie, ora 20.00 - "D'ale noastre", de Gigi Căciuleanu, regia Gigi Căciuleanu; vineri, 5 iunie, ora 19.30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", de Iulian Margu, regia Ion Caramitru; sâmbătă, 6 iunie, ora 19.30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", de Neil Simon, regia Ion Caramitru; duminică, 7 iunie, ora 19.30 - "Idolul şi Ion Anapoda", de G.M. Zamfirescu, regia Ion Cojar;

Sala Media: duminică, 7 iunie, ora 11.00 - Teatrul Naţional pentru copii.

Teatrul Odeon

Sala Majestic: miercuri, 3 iunie, ora 19.00 - "Natura moartă cu nepot obez", de Ion Sapdaru, regia Eugen Făt; vineri, 5 iunie, ora 19.00 - "Un tango Mas", direcţia de scenă Alexandru Dabija;

Sala Studio: joi, 4 iunie, ora 19.30 - "Tipografic majuscul", un spectacol de Gianina Cărbunariu; vineri, 5 iunie, ora 19.30 - "Viza de clown", de Saviana Stănescu, regia Alexandru Mihail; sâmbătă, 6 iunie, ora 19.30 - "Contra democraţiei", de Esteve Soler, regia Alexandru Dabija; duminică, 7 iunie, ora 19.30 - "Poveste despre tatăl meu", de Radu F. Alexandru, regia Gelu Colceag.

Teatrul Nottara

Sala George Constantin: joi, 4 iunie, ora 19.00 - "Ultimul Don Juan", de Neil Simon, un spectacol de Petre Bokor; vineri, 5 iunie, ora 19.30 - "Metoda (Metoda Gronholm)", de Jordi Galceran, regia Theodor-Cristian Popescu; duminică, 7 iunie, ora 19.30 - "Vizitatorul", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga

Sala Horia Lovinescu: sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "39 de trepte", după romanul omonim de John Buchan, regia Petre Bokor.

Teatrul de Comedie

Sala Radu Beligan: vineri, 5 iunie, ora 19.00 - "În lină glorie!", de Peter Quilter, regia Răzvan Mazilu; sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "Bani din cer", de Ray Cooney, regia Horaţiu Mălăele; duminică, 7 iunie, ora 19.00 - "Revizorul", de N.V. Gogol, regia Horaţiu Mălăele;

Sala Nouă: vineri, 5 iunie, ora 19.00 - "Urâtul", de Marius von Mayenburg, regia Vlad Cristache.

Teatrul Mic

marţi, 2 iunie, ora 20.00 - "fabriKa", un spectacol de Gigi Căciuleanu; vineri, 5 iunie, ora 19.00 - "Pensiune completă", de Pierre Chesnot, regia Gelu Colceag; sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "Mata Hari", de Philippe Collas şi Eric Villedary, regia Liana Ceterchi; duminică, 7 iunie, ora 19.00 - "Trei gemeni veneţieni", de Antonio Collalto, regia Nona Ciobanu.

Teatrul Foarte Mic

sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "Vania şi Sonia şi Maşa şi Spike", de Christopher Durang, regia Horia Suru; duminică, 7 iunie, ora 19.00 - Casa cu pisici", de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban.

Teatrul Bulandra

Sala Liviu Ciulei: sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "Raţa sălbatică" de Henrik Ibsen, regia Peter Kerek;

Sala Toma Caragiu: sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "Conversaţie după înmormântare", de Yasmina Reza, regia Alexandru Darie.

Teatrul Evreiesc de Stat: (se joacă la Teatrul Foarte Mic)

marţi, 2 iunie, ora 19.00 - "Astă seară. Lola Blau", de Georg Kreisler, regia Alexandru Dabija; (se joacă la Teatrul Foarte Mic) miercuri, 3 iunie, ora 19.00 - "Amantul", de Harold Pinter, regia Vlad Stănescu; (se joacă la Teatrul de Artă) vineri, 5 iunie, ora 19.00 - "În vizită la domnul Green", de Jeff Baron, regia Erwin Şimşensohn.

Teatrul Metropolis

luni, 1 iunie, ora 19.00 - "Sex", de Rob de Graaf, regia Claudiu Goga; marţi, 2 iunie, ora 18.00 - "Fantoma, dragostea mea!", de Noel Coward, regia Şerban Puiu; miercuri, 3 iunie, ora 18.00 - "Fantoma, dragostea mea!", de Noel Coward, regia Şerban Puiu; joi, 4 iunie, ora 19.00 - "Peretele", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; vineri, 5 iunie, ora 19.00 - "Visul unei nopţi de vară", de William Shakespeare, versiunea scenică de Victor Ioan Frunză; sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "N(AUM)", de Gellu Naum, regia Mariana Cămărăşan; duminică, 7 iunie, ora 19.00 - "Tartuffe sau Impostorul", de J.B.P. Moliere, versiunea scenică Victor Ioan Frunză.

Godot Cafe-Teatru

luni, 1 iunie, ora 20.00 - "Dragostea durează trei ani", de Frederic Beigbeder, regia Chris Simion; marţi, 2 iunie, ora 20.00 - "Un cuplu ciudat", de Neil Simon, regia Doina Antohi; miercuri, 3 iunie, ora 20.00 - "Oferă un zâmbet", spectacol caritabil de improvizaţie; joi, 4 iunie, ora 19.00 - "Copilul problemă", de George F. Walker, regia Doina Antohi; joi, 4 iunie, ora 21.30 - "Happy end", de Zsolt Poszgai, regia Alexandru Bogdan; vineri, 5 iunie, ora 22.00 - "Două liniuţe", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; sâmbătă, 6 iunie, ora 11.00 - "Little Impro", teatrul de improvizaţie pentru copii; sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "Cremă de zahăr ars. Astăzi îi spunem dragoste", de Iris Spiridon, regia Iris Spiridon; sâmbătă, 6 iunie, ora 22.00 - "În parc", de Radu Iacoban, regia Ralu Iacoban; duminică, 7 iunie, ora 15.00 - "Freak show", de Florin Piersic Jr.; duminică, 7 iunie, ora 19.00 - "Carpathian Garden", de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; duminică, 7 iunie, ora 21.30 - "Bullets over Lipscani", inspirat de Woody Allen, regia Eugen Gyemant.

În Culise

luni, 1 iunie, ora 20.00 - "Scrisoare către Rita", regia Cristian Bajora; miercuri, 3 iunie, ora 20.00 -"Ladies night", regia Bianca Mateescu; joi, 4 iunie, ora 19.00 - "Ghengbeng", scenografia Iulia Popescu, tehnic Bogdan Ionescu; vineri, 5 iunie, ora 19.00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu", regia Cristian Bajora; vineri, 5 iunie, ora 21.30 - "Scrisori către Rita", regia Cristian Bajora;

Teatrul Elisabeta

luni, 1 iunie, ora 20.00 - "Nunta Perfectă", regia Eugen Gyemant; marţi, 2 iunie, ora 20.00 - "Acum ori niciodată", regia Mihai Constantin.

Sala Teatrelli: marţi, 2 iunie, ora 20.00 - "Qauartet", de Ronald Harwood, regia Dan Tudor; miercuri, 3 iunie, ora 20.00 - "Joc de pisici", de Orkeny Istvan, un spectacol de Gelu Colceag.

Teatrul de Revistă Constantin Tănase

sâmbătă, 6 iunie, ora 19.00 - "Sosesc deseară", de Tudor Muşatescu, regia Nae Cosmescu; duminică, 7 iunie, ora 19.00 - "Vivat revista!", regia Cezar Ghioca.

Teatrul Ţăndărică

Sala Lahovari: luni, 1 iunie, ora 10.00 - "Frumoasa din Pădurea Adormită"; luni, 1 iunie, ora 11.00 - "Punguţa cu doi bani"; marţi, 2 iunie, ora 10.00 - "Cântec pentru Tisha";

Parcul Alexandru Ioan Cuza

marţi, 2 iunie, ora 11.00 - "Albă ca zăpada"; miercuri, 3 iunie, ora 10.00 - "Păcală"; miercuri, 3 iunie, 10.00 - "Vasilache şi Mărioara"; joi, 4 iunie, ora 10.00 - "Capra cu trei iezi"; vineri, 5 iunie, ora 10.00 - "Ridichea uriaşă"; sâmbătă, 6 iunie, ora 10.00 - "Albă ca zăpada"; sâmbătă, 6 iunie, ora 12.00 - "Albă ca zăpada"; duminică, 7 iunie, ora 10.00 - "Păcală"; duminică, 7 iunie, ora 12.00 - "Păcală";

Animart Studio

luni, 1 iunie, ora 10.00 - "Ridichea uriaşă"; luni, 1 iunie, ora 18.00 - "Ursul păcălit de vulpe"; marţi, 2 iunie, ora 10.00 - Cântec pentri Tisha"; miercuri, 3 iunie, ora 10.00 - "Pinocchio"; joi, 4 iunie, ora 10.00 - "Păcală"; sâmbătă, 6 iunie, ora 10.00 - "Ridichea uriaşă"; sâmbătă, 6 iunie, ora 12.00 - "Ridichea uriaşă"; duminică, 7 iunie, ora 10.00 - "Ursul păcălit de vulpe"; duminică, 7 iunie, ora 12.00 - "Ursul păcălit de vulpe";

Grand Cinema and More (Mall Băneasa): luni, 1 iunie, ora 11.00 - "Punguţa cu doi bani".

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici