Vosganian: Guvernul are un optimism moderat, cu investitor dispus să preia Oltchim, dar şi Arpechim
21:16, 27 Feb. 2013
Guvernul are o "formulă de un optimism moderat" care ia în calcul găsirea unui investitor dispus să preia atât Oltchim (OLT), cât şi Arpechim, dar acesta trebuie să aibă capacitatea de retehnologizare a combinatului, a declarat ministrul Economiei, Varujan Vosganian.