Borbely: Este clar că nu vom desfiinţa taxa de primă înmatriculare
14:42, 14 Apr. 2011
Ministrul Mediului, Laszlo Borbely, a declarat joi la Vaslui că "este clar" că taxa de primă înmatriculare nu va fi desfiinţată, iar în două săptămâni va fi găsită o soluţie şi se va stabili dacă este necesară modificarea OUG emisă în 2010 privind taxa auto.