- Home
- Externe
- BUCUREŞTI, (28.03.2023, 17:36)
- Petru Mazilu
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
50.000 de maşini Tesla, verificate de autorităţile americane din cauza unor probleme tehnice
Autorităţile americane de reglementare în domeniul siguranţei auto au anunţat că deschid o investigaţie asupra a 50.000 de vehicule Tesla Model X, după ce au primit două plângeri care semnalează defecţiuni la centurile de siguranţă din faţă, potrivit Reuters.
475 afișări

50.000 de maşini Tesla, verificate de autorităţile americane din cauza unor probleme tehnice
Administraţia Naţională pentru Siguranţa Traficului pe Autostrăzi (NHTSA) a anunţat că evaluarea preliminară vizează vehiculele din anii 2022-2023. Sesizarea vizează probleme ale centurii de siguranţă care rămâne tensionate în timpul condusului.
Până în prezent, problema tehnică nu a provocat niciun incident în trafic, a spus agenţia americană.
Tesla nu a comentat ancheta.
ULTIMELE ȘTIRI
-
FOTO. Cel mai nou angajat al companiei SpaceX a lui Elon Musk are doar 14 ani. Cine este Kairan Quazi
-
HOROSCOP Duminică, 11 iunie 2023: Noi perspective amoroase pentru anumite zodii
-
Războiul din Ucraina, ziua 108, anul 2. Potrivit lui Vladimir Putin, contraofensiva rivalilor „a început”, dar merge prost / În schimb, pentru Volodimir Zelenski, „sunt în desfăşurare bătălii foarte brutale”, care totuşi aduc „rezultate” / Războiul cuvintelor arată că situaţia se mişcă cu adevărat pe teren
-
Protestul ţăranilor polonezi la graniţa cu Ucraina. Camioanele, forţate să se întoarcă din drum

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.


PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO



ULTIMA ORǍ
vezi mai multe