Prima pagină » Știri externe » Lavrov: Osetia de Sud nu intenţionează să devină parte a Rusiei

Lavrov: Osetia de Sud nu intenţionează să devină parte a Rusiei

Osetia de Sud nu intenţionează să devină parte a Federaţiei Ruse, a dat asigurări joi, la Varşovia, ministrul rus de Externe, Serghei Lavrov.
Lavrov: Osetia de Sud nu intenţionează să devină parte a Rusiei
11 sept. 2008, 15:39, Știri externe

"Osetia de Sud nu doreşte să se unească cu nimeni", a subliniat Lavrov în cursul unei conferinţe de presă organizate alături de ministrul polonez de Externe, Radoslaw Sikorski.

"Nu ştiu de unde aveţi această informaţie", le-a spus şeful diplomaţiei ruse jurnaliştilor.

În cursul dimineţii, liderul separatist din Osetia de Sud, Eduard Kokoiti, declara că regiunea se va alătura Federaţiei Ruse, ulterior revenind asupra afirmaţiilor.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da