- Home
- Externe
- (13.10.2020, 18:33)
- Mihai Draghici
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Premierul Poloniei, Mateusz Morawiecki, este în autoizolare
- Premierul Poloniei, Mateusz Morawiecki, este în autoizolare după ce a avut contact cu o persoană bolnavă de Covid-19
- Morawiecki: "Sunt în contact constant cu colegii, iar Guvernul lucrează normal"
- Participarea lui Mateusz Morawiecki la summitul Uniunii Europene este incertă
169 afișări

Premierul Poloniei, Mateusz Morawiecki, este în autoizolare
Premierul Poloniei, Mateusz Morawiecki, a anunţat marţi că a intrat în autoizolare după ce a avut contact cu o persoană infectată cu virusul SARS-CoV-2, informează agenţia de presă Reuters.
"Am aflat că vineri am avut contact cu o persoană diagnosticată cu noul coronavirus. Drept rezultat, în conformitate cu procedurile medicale, intru în carantină. Sunt în contact constant cu colegii, iar Guvernul lucrează normal", a declarat Mateusz Morawiecki.
Nu este clar dacă Mateusz Morawiecki va participa la summitul Uniunii Europene programat joi şi vineri.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Cea mai mare parte a planetei a sărutat o adolescentă franceză care a murit în secolul al XIX-lea
-
Încă un cutremur de peste 7,5 grade pe scara Richter a lovit centrul Turciei
-
Despre informaţiile cu privire la un război cu China
-
Lecţii învăţate din războiul ruso-ucrainean. Cum ar putea fi China descurajată să invadeze Taiwanul?
În ultimele 24 de ore, în Polonia au fost raportate 5.068 de cazuri de coronavirus.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.


PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 14:40
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, ziua 348. Financial Times: ofensivă rusă de proporţii în următoarele 10 zile, ţinta fiind ocuparea regiunii Donbas / Discuţii privind noul ministru al Apărării de la Kiev / Zelenski, aşteptat joi la Bruxelles
-
astăzi, 14:21
MAE a publicat datele de contact pentru cetăţenii români afectaţi de cutremurele produse în Turcia