- Home
- Politic
- ALBA IULIA, (29.01.2018, 14:59)
- Dragos Suciu
Lider ALDE: Pentru noi Declaraţia 600 a fost o fumigenă. Ar trebui anulată, nu doar prorogat termenul
Declaraţia 600 a fost pentru ALDE ”o fumigenă” cu care premierul Tudose a surprins, a spus, luni, preşedintele ALDE Alba, Ioan Lazăr. Potrivit acestuia, formularul ar trebui anulat, nu doar prorogat termenul de depunere.
Urmărește
539 afișări
Lider ALDE: Pentru noi Declaraţia 600 a fost o fumigenă. Ar trebui anulată, nu doar prorogat termenul
”Am fost surprinşi de măsurile luate de Guvernul Tudose, care nu au fost în totalitate cele cu care ne-am dus în faţa alegătorilor când le-am cerut să ne aleagă (…) Nu am fost de acord cu Declaraţia 600, asta clar va trebui anulată. Eu zic că la Finanţe este unul dintre cei mai buni miniştri, cei mai performanţi. (...) Nu ştiu ce se va decide cu Declaraţia 600, care ar trebui scoasă de tot”, a spus Ioan Lazăr, luni, în cadrul unei conferinţe de presă.
Întrebat dacă reprezentanţii conducerii ALDE nu au fost de la început de acord cu formularul 600, Ioan Lazăr a răspuns: ”Categoric nu, deci am fost surprinşi de fumigenele lui Tudose. Pentru noi a fost o fumigenă”.
Fostul ministru al Finanţelor, Ionuţ Mişa, declara că regimul declarării veniturilor din activităţi independente ar putea fi schimbat astfel încât să nu mai fie necesară depunerea Declaraţiei (Formularului) 600, iar plata contribuţiilor sociale aferente să se facă pe bază de CNP.
ULTIMELE ȘTIRI
-
TU l-ai vota pe Donald Trump, dacă ar candida la Președinția României? VOTEAZĂ AICI / Sondaj Aleph News – Mediafax – Ziarul Financiar
-
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja: încă 150 de milioane de euro investiţi în sectorul energetic românesc
-
Accident grav la un telescaun din Spania. Zeci de persoane rănite, unele în stare gravă
-
Liderul opoziţiei conservatoare din Germania afirmă că Donald Trump va aduce claritate pentru Uniunea Europeană
Citește pe alephnews.ro: Viktor Orbán blochează aderarea Ucrainei la Uniunea Europeană. Ce soluții are UE
Citește pe www.zf.ro: Surpriză la început de an: FMI a schimbat şeful pentru România şi descinde la Bucureşti la începutul lunii februarie să se întâlnească cu Guvernul şi BNR pentru a ”analiza evoluţiile economice şi financiare recente”
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Surpriză la început de an: FMI a schimbat şeful pentru România şi descinde la Bucureşti la începutul lunii februarie să se întâlnească cu Guvernul şi BNR pentru a ”analiza evoluţiile economice şi financiare recente”
Unde se află regiunea denumită "OAZA TINEREŢII", unde oamenii nu se îmbolnăvesc niciodată şi arată mereu tineri, iar durata de viaţă ajunge până la 140 de ani
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Prezentatoarea știrilor și iubita ei cântăreață, imagini îndrăznețe din vacanța romantică din Costa Rica
PROSPORT.RO
Tabel pentru bărbați și femei | Pe ce dată ieși la PENSIE, în funcție de luna și de anul nașterii
GANDUL.RO
Cea mai cunoscută fotografie cu Mihai Eminescu. A fost făcuta la Praga și a devenit „imaginea” poetului
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe