Iliescu: Mulţi am considerat în 2007 că nu trebuia mers până la referendum, nu doar Hrebenciuc
12:16, 28 Mart. 2011
Preşedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, a declarat, luni, că în 2007 mai mulţi lideri ai partidului au avut rezerve cu privire la referendumul de demitere a şefului statului, Traian Băsescu, nu doar Viorel Hrebenciuc.