Kelemen Hunor şi vicepremierul ungar au asistat la arborarea drapelului secuiesc, la Miercurea Ciuc
12:12, 15 Mart. 2011
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, şi vicepremierul ungar, Semjen Zsolt, au asistat, marţi, la arborarea drapelului secuiesc pe Palatul Administrativ din Miercurea Ciuc, ceremonia deschizând seria manifestărilor dedicate Zilei Maghiarilor de Pretutindeni, transmite corespondentul MEDIAFAX.