- Home
- Politic
- BUCUREŞTI, (23.09.2023, 18:16)
- Gabriel Pecheanu
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Angajat în România
- Ieși pe plus
- Video
Rodeanu: Generaţia "cash pentru PSD" va fi înlocuită cu eşalonul "crypto PSD"
„Generaţia «cash pentru PSD» va fi înlocuită cu eşalonul «crypto PSD»”, afirmă deputatul USR Bogdan Rodeanu, în contextul reţinerii lui Dumitru Buzatu după ce a fost prins vineri seara în timp ce primea 1,25 milioane de lei mită pentru a ajuta o companie să obţină un contract.
377 afișări

„Generaţia «cash pentru PSD» va fi înlocuită cu eşalonul «crypto PSD». Mult mai bine adaptaţi la fraudele de la distanţă, la marotele birocratice si la frenezia devalizării fondurilor europene. O execuţie politică provocată de DNA unei intregi famiglii PSD-iste nu este decât praf în ochii unei Românii îngenuncheate de biruri pentru a plăti salariile si favorurile cohortelor de acoliţi ai PSD si PNL. Curăţenia se putea face de multă vreme. Dar PSD-istii s-au protejat reciproc. Baronul Buzatu, soţia lui senator si fiul angajat la SGG şi-au pierdut doar insigna PSD din piept. Au fost doar <pensionaţi politic>. PSD va schimba doar <detergentul> cu care îşi spală rufele murdare şi îşi ascunde urmele intereselor personale şi de grup. Va lansa în curând <NewFormula>, cu o etichetă frumoasă dar mult mai toxică, mai rapace, mai pusă pe căpătuială. Bineînţeles, cu manşete, guler scrobit, cravată şi fără insignă de partid. Adio <baroni"> ai României şi >bine aţi venit> noi <lorzi> ai vremurilor de azi. USR rămâne să apere interesele românilor, indiferent de generaţiile de hoţi care se schimbă între ele”, scrie pe Facebook Bogdan Rodeanu.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Cuvinte pe care le-ai pronunțat greșit în 2023. Lista realizată de Babel
-
România pierde cu Germania şi este ca şi eliminată de la mondialul de handbal feminin
-
Cererea de strămutare a dosarului lui Cătălin Cherecheş a fost respinsă
-
Războiul din Ucraina, ziua 653. Rusia şi-a transformat economia în una de război. Expert: Europa va fi vulnerabilă în faţa unei agresiuni ruseşti în viitor dacă nu accelerează "investiţiile în producţia de muniţie"
Dumitru Buzatu a fost exclus din PSD, sâmbătă, cu unanimitate de voturi. În locul său a fost numit interimar Dragoş Benea. Tudor Buzatu, fiul liderului vasluian, a demisionat din funcţia de secretar de stat.
Dumitru Buzatu a fost reţinut sâmbătă dimineaţa de procurorii DNA Iaşi, după ce a fost prins vineri seara în timp ce primea 1,25 milioane de lei mită pentru a ajuta o companie să obţină un contract.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




CANCAN.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
ieri, 22:21
A fost stabilită culoarea anului 2024: Peach Fuzz, o nuanţă „caldă şi confortabilă”
-
ieri, 22:15