Anchetă a Colegiului Medicilor Vaslui în cazul bebeluşului mort la câteva ore după naştere
19:36, 01 Feb. 2011
Colegiul Medicilor Vaslui a declanşat, marţi, o anchetă în cazul nou-născutului mort la câteva ore după naştere la maternitatea Spitalului Judeţean de Urgenţă Vaslui, naştere la care, potrivit acuzaţiilor părinţilor bebeluşului, nu a asistat niciun medic pe durata celor cinci ore de travaliu.