Societatea Drumuri Municipale Timişoara, obligată de instanţă să plătească daune de 300.000 de euro
16:09, 25 Ian. 2011
Societatea Drumuri Municipale (SDM) din Timişoara a fost obligată de instanţă să plătească despăgubiri de 300.000 de euro proprietarilor unei case din municipiu distrusă, în 2008, într-un incendiu izbucnit după ce un angajat al societăţii a intrat cu un excavator într-o conductă de gaz.