Protest al pensionarilor militari la Oradea, în timpul manifestărilor dedicate Unirii Principatelor
12:15, 24 Ian. 2011
Peste 300 de militari în rezervă au protestat luni, la Oradea, în timpul festivităţilor dedicate Zilei Unirii Principatelor, ei aşezându-se cu spatele la oficialităţi după depunerea coroanelor la statuia lui Mihai Viteazul, în timp ce delegaţia PDL a fost huiduită de mai mulţi participanţi.