Prima pagină » Social » Pensionarii gălăţeni protestează în stradă şi cer majorarea pensiilor cu 40%

Pensionarii gălăţeni protestează în stradă şi cer majorarea pensiilor cu 40%

Pensionarii gălăţeni protestează în stradă şi cer majorarea pensiilor cu 40%
Petru Mazilu
01 oct. 2020, 11:57, Social

Pensionarii spun că Guvernul are bani pentru a creşte pensiile şi ameninţă că nu îşi vor plăti taxele şi impozitele.

„Este o zi importantă, este ziua pensionarilor, ar trebui ca astăzi să petrecem, să ne simţim bine pentru munca prestată în comunitate. Dar trebuie să ieşim în stradă, să-i cerem guvernului să respecte legea, aşa cum şi nouă ni se cere să respectăm legea. De ce ne împinge Guvernul să nu plătim taxe şi impozite sau alte minuni”, a spus unul dintre protestatari.

În timpul protestului o delegaţie a intrat în Prefectură pentru a depune un memoriu. Pensionarii gălăţeni anunţă că vor continua protestele şi începând de săptămâna viitoare ei vor să picheteze sediul PNL din oraşul Galaţi.

Citește și

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da