Prima pagină » Sport » Alexandra Ignatik a fost eliminată în turul doi al calificărilor de la US Open

Alexandra Ignatik a fost eliminată în turul doi al calificărilor de la US Open

Jucătoarea română de tenis Alexandra Ignatik (160 WTA) a fost eliminată joi seara din calificările pentru tabloul principal al Grand Slam-ului de la US Open de japoneza Misaki Doi (94 WTA), fiind învinsă de aceasta în turul doi.
Alexandra Ignatik a fost eliminată în turul doi al calificărilor de la US Open
Rafael Hekman
25 aug. 2022, 22:49, Sport

Misaki Doi s-a impus în două seturi, cu 6-3, 6-1, într-o oră şi 25 de minute, la capătul unui meci, care în ciuda scorului, a fost destul de echilibrat.

Românca a servit mai bine cu primul, însă a suferit la retur, dar şi la numărul de lovituri direct câştigătoare, doar 8, faţă de cele 29 ale japonezei.

În calificări se mai află şi Ana Bogdan şi Gabriela Lee.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da