- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (21.09.2018, 15:43)
- Răzvan Stîngă
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Ana Bogdan a fost eliminată în primul tur al calificărilor de la Wuhan
Ana Bogdan (80 WTA) a pierdut în primul tur al calificărilor de la Wuhan (China). Românca a fost eliminată de o sportivă aflată pe locul 120 WTA, Ying-Ying Duan (China), cu 3-6; 6-3; 6-2.
131 afișări

Ana Bogdan a fost eliminată în primul tur al calificărilor de la Wuhan
Sportiva din Sinaia a ajuns la a treia înfrângere consecutivă în circuit. După cele din primul tur de la US Open şi Guangzhou, a venit şi înfârngerea de la Wuhan. Bogdan a început foarte bine primul set, a debutat cu break în primul game al meciului şi nu i-a dat prea multe şanse pe propriul serviciu adversarei. A mai bifat un break în final şi a închis setul cu 6-2.
Următoarele două seturi au adus o relaxare în jocul româncei, pierzând controlul meciului. A cedat de două ori pe propriul serviciu, în ambele seturi, pentru ca în final să piardă cu 6-3, respetiv 6-2.
ULTIMELE ȘTIRI
-
FOTO. Mașinile viitorului, prin ochii inteligenței artificiale. Cele mai inedite modele
-
Exporturile Chinei s-au prăbuşit în luna mai, în condiţiile în care economia globală încetineşte
-
Politico: Suspendarea preşedinţiei ungare a UE nu ar fi o sancţiune, ci o măsură de precauţie
-
Oraşul New York dă în judecată Hyundai şi Kia din cauza creşterii numărului de vehicule furate

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe