Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov, scor 2-1, în Liga I

Formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ a câştigat, cu scorul de 2-1 (2-1), partida susţinută, sâmbătă, pe teren propriu, cu FC Braşov, în etapa a XXIII-a a Ligii I.

37 afișări
Imaginea articolului Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov, scor 2-1, în Liga I

Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov, scor 2-1, în Liga I (Imagine: Sebastian Sascau/Mediafax Foto)

Golurile gazdelor au fost marcate de Mulisa '16 şi Cebotaru '24, în vreme ce pentru echipa braşoveană a înscris Savici '23.

În minutul 16, atacantul gazdelor Mulisa a deschis scorul în urma unui gol marcat cu un şut din demi-voleu de la zece metri, care l-a lăsat fără replică pe portarul oaspeţilor, Dănuţ Coman.

În minutul 23, o centrare de pe partea dreaptă a fundaşului oaspeţilor Stelian Stancu a ajuns în careul echipei nemţene la Savici, care a marcat cu un şut de la opt metri.

În minutul 24, o centrare a mijlocaşului Vasilache în careul oaspeţilor a ajuns la Cebotaru, care a marcat cu un şut din zece metri.

Ceahlăul: 22. Villadsen - 3. Dikaba, 24. Forminte, 17. Viţelaru, 27. Dumitraş (4. Dragomir '81) - 18. Balde, 5. Stevici - 7. Cebotaru, 10. Vasilache (11. Rudison '69), 16. Jeremici (13. Bărcăuan '83) - 19. Mulisa. Antrenor: Zoran Filipovici.

FC Braşov: 1. Coman - 25. S. Stancu, 23. N. Constantin, 55. Diogo, 3. Ezequias (12. C. Ionescu '46) - 7. C. Munteanu (24. Landauri '46), 8. N. Grigore, 10. Ilyeş (21. Sburlea '77), 20. Voicu - 11. Zaharia, 19 Savici. Antrenor: Viorel Moldovan.

Cartonaşe galbene: Forminte '30, Balde '87 / Ionescu '53, Zaharia '90+2.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Dorin Mudura, Nicolae Megheşan (asistenţi) - Lucian Ruşandu (rezervă).

Observatori: Daniel Gherasim, Gheorghe Constantin.

La partida de pe arena din Piatra Neamţ au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.