• Partida Oţelul Galaţi-CFR Cluj, ultima confruntare de marţi din Superliga, s-a terminat la egalitate, 2-2.
  • Golurile au fost marcate de Pop şi Cisotti, pentru Oţelul Galaţi, iar pentru oaspeţi de Otele şi Tachtsidis.
444 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj face un pas greşit în lupta la titlu. Echipa lui Adrian Mutu, egalată de Oţelul Galaţi în prelungiri

Sursa foto: Facebook/SC Oţelul Galaţi

În minutul 36 Oţelul deschide scorul. Pop execută superb o lovitură liberă iar gazdele conduc cu 1-0.

Otele reuşeşte în minutul 45 să înscrie şi restabileşte egalitatea pe tabela de marcaj.

În minutul 83 Bîrligea obţine o lovitură de la 11 metri, pe care Tachtsidis o transformă fără probleme.

În prelungiri, în minutul 90+6, Cisotti înscrie din penalty şi restabileşte egalitatea.

A fost ultima confruntare de marţi.

Formaţia antrenată de Adrian Mutu are 49 de puncte şi se află pe a doua poziţie în clasamentul Superligii, fiind la nouă puncte în spatele liderului, FCSB, care are un meci mai puţin.

Echipa lui Dorinel Munteanu este pe 11 în clasament, cu 33 de puncte în 28 de partide.