Dinamo a debutat cu o victorie în grupele Ligii Europa - GALERIE FOTO

Echipa Dinamo Bucureşti a debutat cu o victorie în Liga Europa, reuşind să învingă, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia austriacă Sturm Graz, în prima etapă a grupei F.

191 afișări
Imaginea articolului Dinamo a debutat cu o victorie în grupele Ligii Europa - GALERIE FOTO

Sturm Graz - Dinamo (Imagine: Philipp Naderer/Mediafax Foto)

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Tamaş, în minutul 80, fundaşul dinamovist şutând de la 18 de metri în stânga portarului Gratzei.

În minutul 28, Andrei Cristea a reuşit să înscrie, dar arbitrul a anulat golul pentru o poziţie de ofsaid a atacantului dinamovist.

În minutul 60, Alexe a marcat, dar din nou arbitrul a anulat reuşita dinamoviştilor pentru o poziţie de ofsaid.

Sturm Graz: 1. Gratzei - 4. Sonnleitner, 5. Feldhofer (9. Bukva '83), 23. Schildenfeld, 18. Kandelaki - 13. Jantscher, 7. Hlinka, 6. Weber (12. Hassler '84), 8. Holzl - 28. Beichler (30. Lavrici '72), 10. Muratovici. Antrenor: Franco Foda.

Dinamo: 12. Dolha - 25. Scarlatache, 18. L. Goian, 30. Tamaş, 2. Diabate - 22. Torje (27. Ze Kalanga '80), 5. D. Kone (8. Boştină '90+2), 29. N'Doye, 20. Ad. Cristea (99. Cl. Niculescu '76) - 17. A. Cristea, 31. Alexe. Antrenor: Dario Bonetti.

Cartonaşe galbene: Beichler '71 / N'Doye '71, L. Goian '83.

Arbitri: Tony Asumaa (central) - Jukka-Pekka Koskela, Matti Heininen (asistenţi) - Mattias Gestranius, Jouni Hyytia (asistenţi suplimentari) - Antti Munukka (rezervă) - toţi Finlanda.

Observator pentru arbitri: Ladislav Gadosi (Slovacia).

Delegat UEFA: Stanislaw Speczik (Polonia).