FC Argeş - CS Otopeni, scor 1-1

Echipa FC Argeş a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susţinut, duminică, pe teren propriu, în compania formaţiei CS Otopeni, în etapa a XXIV-a a ligii I.

22 afișări
Imaginea articolului FC Argeş - CS Otopeni, scor 1-1

Cosmin Năstăsie (Imagine din arhiva Mediafax Foto)

Pentru FC Argeş a marcat Năstăsie '20, în timp ce pentru CS Otopeni a înscris L. Ganea '56.

FC Argeş a deschis scorul în minutul 20, când Cosmin Năstăsie a marcat după o centrare de la Cristian Tănase.

Liviu Ganea a adus egalarea pentru CS Otopeni, în minutul 56, când a mercat de la circa 6 metri, după o centrare de pe stânga a lui Cristian Constantin.

F.C. Argeş: 1.Boşneag - 2. M. Stan, 5. Bălaşa, 3. Lăcustă, 23. Poienaru - 11. Năstăsie (7 Doman '62), 24. V. Stan, 10. Tameş, 9. Cr. Tănase - 13. Dulcea (20. Iordache '77), 21. Voiculeţ (30 Kamara '73). Antrenor: Ionuţ Badea

CS Otopeni: 12. Cr. Munteanu - 55. Diego, 20. Vitinha, 34. Rada, 24. Dumitrescu (5. Ivan '70) - 28. Menassel (6. Panait '73), 8. Pârvu, 18. Lazic, 16. Caramarin - 11. Cr. Constantin (14. V. Negru '84), 19. Liviu Ganea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: Bălaşa '52, M. Stan '67 / L. Ganea '10, Vitinha '80, Panait '80, Cr. Constantin '84

Arbitri: Laurenţiu Danşa (central) - Cătălin Savu, Liviu Ciubotariu (asistenţi) - Gabriel Călin Mocean (rezervă)

Observatori: Laszlo Sajtos, Ion Turculeanu.