FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în primul meci din Liga I în 2012

Echipa FC Braşov a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu, în primul meci al etapei a XIX-a a Ligii I şi primul din campionatul României în 2012.

217 afișări
Imaginea articolului FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în primul meci din Liga I în 2012

FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în primul meci din Liga I în 2012 (Imagine: Shutterstock)

Pentru FC Braşov a marcat Ilijoski '13, '78 (penalti), iar pentru Pandurii a înscris Nistor '75.

FC Braşov a deschis scorul în minutul 13, când Ilijoski a marcat cu un şut din interiorul careului.

Pandurii a egalat prin Nistor, în minutul 75, acesta marcând cu un şut de la circa 20 de metri.

În minutul 78, FC Braşov a preluat din nou conducerea pe tabela de marcat, acelaşi Ilijoski transformând o lovitură de la 11 metri acordată în urma unui henţ comis de Cardoso.

FC Braşov: Felgueiras - Ciupe, Diogo Silva, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Distefano, Davide Vias, Buga (Mauro Alonso '64), Udoji (Moutinho '78) - Hadnagy (Viveiros '55), Ilijoski. Antrenor: Marius Şumudică

Pandurii: Mingote - Unguruşan, Viera, Cardoso, Al. Vlad - Pintilii, Voiculeţ, Nistor, Maxim (Brata '87) - Lemnaru (Ibeh '46), Batin. Antrenor: Petre Grigoraş

Cartonaşe: Diogo Silva '33, Distefano '56, Udoji '64 / Maxim '66

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu, ajutat de Dragoş Iliescu şi Vasile Marinescu. Rezervă a fost Florin Ghimbăşan.