FC Timişoara - FCM Târgu Mureş, scor 0-0, în Liga I

Echipa FC Timişoara a încheiat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FCM Târgu Mureş, într-un meci contând pentru etapa a XXVIII-a a Ligii I.

34 afișări
Imaginea articolului FC Timişoara - FCM Târgu Mureş, scor 0-0, în Liga I

FC Timişoara - FCM Târgu Mureş, scor 0-0, în Liga I (Imagine: Ciprian Sterian/Mediafax Foto)

În minutul 90, Ianis Zicu a executat o lovitură de la 11 metri, acordată de arbitrul Alexandru Deaconu în urma unui henţ al lui Dorel Zaharia, însă penaltiul a fost apărat de portarul Dragoş Balauru.

FC Timişoara: 29. Pantilimon (99. Taborda '73) - 20. Helder, 24. Ghionea, 25. Burcă, 8. Sepsi - 7. Curtean (10. Tameş '55), 5. Alexa, 21. Goga, 27. Zicu - 17. Magera, 15. Zăgrean (19. Nikolici '83). Antrenor: Dusan Uhrin Jr..

FCM Târgu Mureş: 22. Balauru - 25. Vagner (90. Issa Ba '69), 33. Bruno Fernandes, 4. Cordoş, 28. C. Munteanu, 24. Szilagyi - 83. Vasilache, 15. Rus, 21. Astafei - 20. Răduţă (9. Diego Ruiz '61), 10. Didi (80. Zaharia '46). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Cartonaşe galbene: Alexa '33 / Zaharia '59, Balauru '90+5

Arbitri: Alexandru Deaconu - Iulius Timar, Nicolae Megheşan - Florin Marcu

Observatori: George Ionescu, Mircea Mihail.

În minutul 73, portarul timişorenilor Costel Pantilimon a fost înlocuit, el fiind lovit la cap de Astafei. Meciul a fost întrerupt aproximativ trei minute pentru ca Pantilimom să primească îngrijiri.