FC Viitorul - Concordia Chiajna, scor 1-1, în Liga I

Echipa FC Viitorul a terminat la egalitate, marţi, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formaţia Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I, disputat pe stadionul din Chiajna.

106 afișări
Imaginea articolului FC Viitorul - Concordia Chiajna, scor 1-1, în Liga I

Viitorul a deschis scorul prin Axente, în minutul 6, Concordia reuşind egalarea prin Welington, în minutul 29.

1-0: Băluţă l-a lansat în adâncime pe Axente şi acesta a deschis scorul cu un şut la colţul lung de la 14 metri lateral dreapta.

1-1: Roşu i-a pasat lui Welington şi acesta a înscris cu un şut plasat de la 7 metri lateral stânga.

În minutul 82, Serediuc a fost eliminat pentru un atac cu talpa în faţă asupra lui Bejan.

Antrenorul echipei Concordia Chiajna, Ionuţ Chirilă, a fost trimis în tribună pentru proteste în minutul 89.

După încheierea meciului, arbitrul Istvan Kovacs i-a acordat cartonaş galben portarului formaţiei FC Viitorul, Balauru.

FC Viitorul: Balauru - Bejan, Larie, Mitrea, Toşca - Benzar, Al. Lazăr - Băluţă (Cârstocea '80), Nikolov (N. Dică '66), Gavra - Axente. Antrenor: Bogdan Vintilă.

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Dima, Melinte, Leca, Bucurică - Ispir (Serediuc '46), Bambara - Neagu, Roşu, Onduku (Da Costa '84) - Welington. Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Cartonaşe galbene: Benzar '2, Bejan '47, Larie '90+1 / Melinte '73.

Cartonaş roşu: Serediuc '82.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Ciprian Danşa, Marius Marchidanu (asistenţi) - Marcel Bîrsan (rezervă).

Observatori: Adrian Vidan, Ionuţ Calancia.

Cele două formaţii urmează să se întâlnească şi sâmbătă, în restanţa din etapa a II-a a Ligii I.