Prima pagină » Sport » Simona Halep şi-a aflat adversara pe care o va întâlni în turul al doilea al turneului de la Doha

Simona Halep şi-a aflat adversara pe care o va întâlni în turul al doilea al turneului de la Doha

Simona Halep şi-a aflat adversara pe care o va întâlni în turul al doilea al turneului de la Doha, din Qatar. Numărul 3 mondial a fost calificată direct în runda a doua, acolo unde se va confrunta cu jucătoarea din Ucraina, Lesia Tsurenko (29 de ani).
Simona Halep şi-a aflat adversara pe care o va întâlni în turul al doilea al turneului de la Doha
Mihaela Măncilă
12 feb. 2019, 16:52, Sport

Tenismena clasată pe locul 24 WTA a învins-o în primul tur pe sportiva din Spania, Lara Arrubarrena, în două seturi, 6-3, 6-0, după un joc care a durat doar o oră şi 9 minute. Jucătoarea iberică a ajuns pe tabloul principal din postura de lucky loser, după ce Caroline Garcia (25 de ani, nr. 19 WTA) s-a retras.

Simona Halep şi Lesia Tsurenko s-au mai întâlnit de cinci ori până acum (turneele: Opole, Linz, ‘s-Hertogenbosch, Wimbledon, Cincinnati) şi toate meciurile au fost câştigate de fostul lider mondial.

Partida de la Doha dintre Simona Halep şi Lesia Tsurenko se va disputa miercuri, 13 februarie.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da