Echipa ucraineană Dnepr Dnepropetrovsk, cu fundaşul Alexandru Vlad pe banca de rezerve, a terminat la egalitate, joi, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formaţia italiană SSC Napoli, în prima manşă a semifinalelor Ligii Europa.

245 afișări
Imaginea articolului SSC Napoli - Dnepr Dnepropetrovsk, scor 1-1, în prima manşă a semifinalelor Ligii Europa

Gazdele au deschis scorul prin David Lopez, în minutul 50, oaspeţii reuşind egalarea prin Selezniov, în minutul 81.

SSC Napoli: Andujar - Maggio, Raul Albiol, Britos, Ghoulam - Jorginho, David Lopez (Gargano '71) - Callejon (Gabbiadini '77), Hamsik, Insigne (Mertens '82) - Higuain. Antrenor: Rafael Benitez.

Dnepr Dnepropetrovsk: Boiko - Fedeţki, Douglas, Şeberiaşko, Leo Matos - Kankava (Bezus '69), Fedorciuk - Luşkevici (Bruno Gama '57), Rotan, Konoplianka - Kalinici (Selezniov '80). Antrenor: Miron Markevici.

Cartonaş galben: Kankava '24.

Arbitri: Svein Oddvar Moen (central) - Kim Thomas Haglund, Frank Andas (asistenţi) - Ken Henry Johnsen, Svein-Erik Edvartsen (asistenţi suplimentari) - Sven Erik Midthjell (rezervă) - toţi Norvegia.