Unirea Urziceni - FC Timişoara, scor 1-1, în Liga I

Echipa FC Timişoara a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, sâmbătă, în deplasare, în compania formaţiei Unirea Urziceni, în cadrul etapei a XV-a a Ligii I.

17 afișări
Imaginea articolului Unirea Urziceni - FC Timişoara, scor 1-1, în Liga I

Unirea Urziceni - FC Timişoara, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Laurentiu Mich/Mediafax Foto)

Pentru gazde a punctat Todoran '80, în timp ce golul formaţiei timişorene a fost reuşit de Popovici '55.

FC Timişoara deschide scorul, în minutul 55, prin Alexandru Popovici, care a scăpat singur spre poartă, l-a driblat pe portarul Cernea şi a înscris în poarta goală, din aproximativ opt metri.

În minutul 80, Unirea Urziceni egalează, prin Dinu Todoran, care a primit o minge de pe partea dreaptă, a preluat-o pe piept şi l-a executat pe portarul Pantilimon cu un şut de la aproximativ şapte metri.

Unirea Urziceni: 77. Cernea - 18. Blay, 4. Mehmedovici, 24. Maftei, 8. Muşat - 6. Muzac (21. Fl.Matei '70), 23. Filip - 30. Goge (20. Toşca '60), 15. Todoran, 22. Semedo, 14. Rusescu. Antrenor: Octavian Grigore.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 20. Helder, 25. Burcă, 4. Luchin, 8. Sepsi - 31. Poparadu, 28. Cisovsky (18. Popovici '46) - 10. Tameş, 17. Magera (15. Chiacu '78), 7. Pătraş (22. Contra '62) - 9. Axente. Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonaşe galbene: Popovici '60, Poparadu '66

Arbitri: Dragoş Istrate - Andrei Constantinescu, Florin Stănescu - Daniel Decă

Observatori: Constantin Gheorghe, Nicolae Dobrescu

Supervizor: Dumitru Mihalache.

Arbitrul Dragoş Istrate a fluierul finalul primei reprize în minutul 43 al partidei, însă, după ce a realizat că a fluierat prea devreme, a decis reluarea jocului printr-o minge de arbitru.

La meci au asistat aproximativ 1000 de spectatori, dintre care 50 de susţinători ai echipei FC Timişoara.