UTA Arad - Unirea Urziceni, scor 1-2

Echipa Unirea Urziceni a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-1), formaţia UTA Arad, într-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I.

19 afișări
Imaginea articolului UTA Arad - Unirea Urziceni, scor 1-2

UTA Arad - Unirea Urziceni, scor 1-2 (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Hidişan '43, pentru UTA, respectiv Brandan '22 şi Mara '45+2 (penalti).

Unirea Urziceni a deschis scorul în minutul 22, prin Daniel Brandan, care a marcat cu un şut fără preluare de la 20 de metri în dreapta lui Mârne.

UTA a egalat în minutul 43, prin Florin Hidişan, care a înscris din lovitură liberă de la 22 de metri, mingea fiind uşor deviată de un fundaş al oaspeţilor.

Ialomiţenii au revenit în avantaj în minutul 45+2, când Bogdan Mara a transformat un penalti dictat în urma unei intervenţii a lui Ibeh asupra lui Galamaz, care scăpase singur cu Mârne.

UTA Arad: 12. Mârne - 25. I. Bălan, 6. Chiţa, 4. Buican, 14. Melinte - 15. Hora (24. R. Iacob '60), 18. Cr. Todea, 10. Hidişan, 23. Ibeh - 9. Bălţoi (5. Fl. Dan '83), 27. Zaharia (7. Oliveira '73). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Unirea Urziceni: 12. Stelea - 16. Nicu, 6. Galamaz, 29. D. Munteanu (4. Mehmedovici '23), 19. Brandan - 10. Mara (2. C. Petre '55), 3. Ricardo, 17. Burns, 25. Pădureţu - 14. B. Stancu, 7. Bilaşco (23. Bordeanu '89). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Bălţoi '22, Hidişan '43, Chiţa '45+1, I. Bălan '58 / Galamaz '42, Burns '77, C. Petre '86.

Partida a fost arbitrată de o brigadă condusă la centru de Robert Dumitru, ajutat la cele două linii de Bogdan Hârlab şi Monica Rigo, în timp ce Florin Marcu a fost rezervă. Observatorii întâlnirii au fost Alexandru Boc şi Mircea Salomir.

La meci au asistat 1.000 de spectatori.

UTA Arad, formaţie care a retrogradat matematic în Liga a II-a, rămâne fără victorie pe teren propriu în acest retur.