Victoria Brăneşti - Sportul Studenţesc, scor 1-1, în Liga I

Echipa Victoria Brăneşti a terminat la egalitate, marţi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), partida cu Sportul Studenţesc, acesta fiind primul meci disputat de formaţia ilfoveană la Chiajna, în etapa a XXIV-a a Ligii I.

29 afișări
Imaginea articolului Victoria Brăneşti - Sportul Studenţesc, scor 1-1, în Liga I

Victoria Brăneşti - Sportul Studenţesc, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Mircea Rosca/Mediafax Foto)

Gazdele au deschis scorul prin B. Oprea, în minutul 81, oaspeţii reuşind egalarea prin Ferfelea, în minutul 89.

1-0: Bogdan Oprea a dechis scorul cu şut de la 25 metri, la care portarul Viciu a scăpat mingea în plasă.

1-1: Ciupe a centrat din lovitură liberă de pe partea stângă, iar Ferfelea a înscris cu o lovitură de cap.

În minutul 90+2, mijlocaşul Victoriei Brăneşti, Răzvan Avram, a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.

Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 28. Străuţ (13. Vasilescu '75), 5. Sg. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola - 20. Ispir - 8. D. Popa, 25. Novac (10. B. Oprea '59), 7. Todoran, 19. Zuluf (30. Avram '64) - 9. C. Coman. Antrenor: Ilie Stan.

Sportul Studenţesc: 33. Viciu - 24. Patriche (15. Ciupe '76), 5. D. Lung, 27. Raţiu, 4. L. Cazan - 13. Ghinga, 19. Cruceru - 22. Postolache (25. L. Dobre '84), 10. Ferfelea, 28. T. Bălan (8. Nae '46) - 9. Curelea. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Cartonaşe galbene: Todoran '45+1, Avram '74, '90+2 / Patriche '9, T. Bălan '24, Cruceru '49, Postolache '74, Raţiu '90.

Cartonaş roşu: Avram '90+2.

Arbitri: Paul Unimătan (central) - Valentin Avram, Gabriel Stroe (asistenţi) - Emil Voicu (rezervă).

Observatori: Florin Chivulete, Dan Ionescu.

Supervizor: Adalbert Kassai.

La partida de la Chiajna au asistat aproximativ 400 de spectatori. Până acum, Victoria Brăneşti a disputat la Buzău meciurile de pe teren propriu.

Acesta este primul punct obţinut în deplasare de Sportul Studenţesc în această ediţie de campionat.