Prima pagină » Coronavirus » O tânără de 21 de ani din România a murit din cauza coronavirusului. Ea este cea mai tânără victimă din ţara noastră

O tânără de 21 de ani din România a murit din cauza coronavirusului. Ea este cea mai tânără victimă din ţara noastră

O tânără de 21 de ani, din judeţul Vrancea, a murit din cauza infecţiei cu coronavirus. Fata avea şi alte boli cronice grave.
O tânără de 21 de ani din România a murit din cauza coronavirusului. Ea este cea mai tânără victimă din ţara noastră
25 apr. 2020, 11:26, Știrile zilei
Pacienta a apelat la medici după ce avea simptome precum tuse, febră, dificultate în respiraţie. Ea a fost internată pe 3 aprilie la Spitalul Judeţean de Urgenţă Focşani.

Pe 5 aprilie, medicii au confirmat că tânăra a fost infectată cu coronavirus. Ea a decedat pe 24 aprilie.

Tânăra suferea şi de alte boli grave, precum Sindrom Down, boală renală cronică, obezitate, insuficienţă cardiacă.

Vineri, Grupul de comunicare strategică a anunţat decesul unui tânăr de 26 de ani, în judeţul Mureş, din cauza Covid-19. Şi acesta avea comorbidităţi.

În România, peste 10.400 de oameni au fost infectaţi cu noul coronavirus. Bilanţul ajunge sâmbătă dimineaţă la 575 de morţi din cauza noului coronavirus

 
 

 

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da