Oprescu a susţinut din nou în comisie ca salubrizarea să fie la Primăria Capitalei: Nu am discutat cu premierul, nu am vrut să merg la dirigintă
15:41, 12 Iun. 2013
Primarul Sorin Oprescu a spus, miercuri, în faţa deputaţilor din comisia de industrii, că serviciul de salubrizare al Capitalei trebuie să fie în subordinea Primăriei Generale şi nu la primăriile de sector, criticând opinia edililor de sector privind gestionarea pe sectoare a acestui serviciu.