Băsescu, fermierilor români: Bruxelles-ul nu e Înalta Poartă, ci un partener al României
11:31, 16 Mai 2013
Preşedintele Traian Băsescu le-a spus, joi, fermierilor români reuniţi la conferinţa naţională a agricultorilor, că Bruxelles-ul nu este Înalta Poartă, ci un partener al României, el arătând că interesul celor de la Bruxelles este ca banii europeni să fie cheltuiţi bine şi la vreme.