Boc, întrebat dacă demisionează din funcţia de premier: Nu intru în jocul presei pe această temă
21:48, 16 Mai 2011
Premierul Emil Boc nu a dorit nici luni seara să precizeze concret dacă se va retrage de la conducerea Guvernului, declarând că nu doreşte să intre în "jocul presei" pe această temă, dar şi că un partid poate fi condus şi prin delegare de atribuţii.