sistem de nv m nt

Băsescu: Am încrederea că va funcţiona, în următorii ani, o nouă lege care va reglementa educaţia

Preşedintele Traian Băsescu a transmis duminică, un mesaj tuturor cadrelor didactice şi elevilor, cu prilejul deschiderii, luni, a noului an şcolar, în care îşi exprimă încrederea că, în următorii ani, va funcţiona o nouă lege care va reglementa, coerent şi stabil, educaţia.

Andronescu: Voi avea discuţii cu fiecare grup parlamentar pe tema Codului Educaţiei

Ministrul Educaţiei, Ecaterina Andronescu, a afirmat, luni, la Ploieşti, că va avea discuţii cu fiecare grup parlamentar pe tema Codului Educaţiei, Andronescu spunând că nu exclude ca această lege să fie votată în unanimitate de către Legislativ.
Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da