Prima pagină » Social » Doi români au fost răniţi grav după ce un microbuzul în care se aflau s-a răsturnat în Italia – FOTO

Doi români au fost răniţi grav după ce un microbuzul în care se aflau s-a răsturnat în Italia – FOTO

Două persoane au fost grav rănite după ce un microbuz în care erau cetăţeni români s-a răsturnat pe o autostradă din nordul Italiei, informează site-ul de ştiri PadovaOggi.it.
Mihai Draghici
28 dec. 2015, 14:43, Social

Accidentul a avut loc duminică după-amiază pe Autostrada A4, în apropierea oraşului italian Padova.

Un microbuz de tip Mercedes 412 având la bord cinci bărbaţi şi două femei, cetăţeni români, a lovit balustrada de siguranţă a autostrăzii şi s-a răsturnat.

Microbuzul se îndrepta spre Veneţia şi probabil spre România.

Două persoane sunt în stare gravă în urma accidentului, iar celelalte cinci au suferit răni uşoare.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da