Prima pagină » Social » Un bărbat din Sibiu, care avea un copil de 2 ani în braţe, a fost lovit de o maşină pe trecerea de pietoni

Un bărbat din Sibiu, care avea un copil de 2 ani în braţe, a fost lovit de o maşină pe trecerea de pietoni

Un bărbat cu copilul său de 2 ani în braţe a fost lovit de o maşină, în timp ce traversa regulamentar strada, în localitatea Axente Sever din judeţul Sibiu. Copilul căzut pe carosabil a fost dus la spital, fiind conştient şi în stare stabilă.
Un bărbat din Sibiu, care avea un copil de 2 ani în braţe, a fost lovit de o maşină pe trecerea de pietoni

Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter, accidentul pe DN 14, în Axente Sever, s-a produs din cauza neacordării de prioritate pietonilor.

Un localnic în vârstă de 25 de ani, care avea în braţe un copil de 2 ani, a fost lovit pe o trecere de pietoni de o maşină condusă de un clujean, în vârstă de 58 de ani.

În urma impactului, copilul a căzut pe carosabil.

La rândul lor, reprezentanţii ISU Sibiu au anunţat că micuţul a fost transportat la spital având mai multe escoriaţii, dar conştient şi stabil. Copilul era speriat din cauza căzăturii din braţele tatălui său, lovit de maşină.

Traficul în zona accidentului este îngreunat.